SERWIS - tel.: 731-26-22-26

DVB-T – co właściwie teraz jest potrzebne do odbioru?

Korzystanie z cyfrowej telewizji naziemnej możliwe jest także w ramach abonamentu radiowo-telewizyjnego i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Tak więc, nie musimy podpisywać umowy z operatorem następnie decydować się na czasowe zobowiązania. Montaż anten naziemnych nie wymaga dużego nakładu finansowego.

Po pierwsze wystarczy odbiornik telewizyjny, po drugie umożliwiająca odbieranie sygnału cyfrowego antenę. Co więcej jej koszt jest od 70 do 150 złotych. W rezultacie większość współcześnie sprzedawanych telewizorów jest niewątpliwie przystosowanych do współpracy z tego rodzaju anteną. Oczywiście są odbiorniki starszej generacji oraz te z początków ery LCD –  HD-Ready. W konsekwencji konieczny może być zakup dodatkowego dekodera DVB-T. Podobnie jak w przypadku anteny cena takiego urządzenia może być już bardzo różna, w zależności od producenta i oferowanych możliwości. Ostatecznie najtańsze kosztują około 100 złotych, najdroższe nawet 800 złotych i więcej.

Cyfrowa telewizja naziemna – oferta, którą również warto rozważyć

W Polsce cyfrowa telewizja naziemna rzeczywiście działa w obrębie kilku multipleksów. Oczywiście każdy pozwala na odbieranie kilku kanałów telewizyjnych. Tak więc w obrębie multiplexu 3 (w paśmie częstotliwości UHF) znajdziemy kanały telewizji polskiej – TVP 1 i TVP 2 w HD oraz 3, Info, Kulturę, Sport i Historię. Multipleks 1 i 2 to kanały komercyjne, na przykład Polsat, TVN, czy TV Puls. Ostatni z multiplexów – 8 – teraz to kilka dodatkowych kanałów publicznych i komercyjnych.

W różnych miejscach Polski działają również multipleksy lokalne, dające  w rezultacie dostęp do dodatkowych kanałów. Można tutaj znaleźć na przykład Eska TV czy 4fun.tv. Co więcej cyfrowa telewizja naziemna (DVB-T) w pewnym zakresie jest swego rodzaju kompromisem między tradycyjną telewizją analogową a „kablówką”. Liczba kanałów jest większa niż w dawnym „analogu”, a ich jakość  jest dużo lepsza. 

DVB-T to także dodatkowe możliwości

Jako że standard nadawania telewizji jest w tym wypadku cyfrowy, DVB-T ostatecznie daje też dodatkowe możliwości, które nie były dostępne w „analogu”. Użytkownicy mogą teraz dodatkowo odbierać kilka wersji językowych programów. Korzystać z elektronicznego przewodnika po programach (epg) z ich opisami, napisów do filmów, również funkcji obrazu w obrazie. Bez wątpienia telewizja naziemna będzie ciągle się rozwijać, bez wątpienia jeszcze nie raz nas zaskoczy więc zalecamy montaż anten naziemnych.

Jeżeli korzystamy z dekodera DVB-T, bez wątpienia może on również pełnić funkcję cyfrowej nagrywarki. Co więcej cyfrową telewizję naziemną można odbierać na komputerze po podłączeniu dekodera z anteną do USB. Ponadto koszt takiego urządzenia nie powinien przekroczyć 200 złotych.

Czy ostatecznie warto uruchomić telewizję naziemną?

Jeżeli telewizję oglądamy czasem, ale dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej oferta kanałów spełnia oczekiwania. Oczywiście może być ona ciekawą alternatywą dla telewizji kablowej. Z pewnością warto przynajmniej spróbować. Nie wiąże się to z wielkimi inwestycjami, a ostatecznie może się okazać sporą oszczędnością dla domowego budżetu. Tak więc, warto istotnie rozważyć DVB-T i montaż anten naziemnych. Na zakończenie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Bez wątpienia wykonana przez nas instalacja anteny zapewni najlepszy odbiór.

DVB-T w rezultacie jakie kanały są teraz dostępne

Multipleks 1 nadawany w paśmie UHF – przeznaczony w rezultacie dla kanałów komercyjnych.

MUX1-montaż-anten-naziemnych

Multipleks 2 nadawany w paśmie UHF – przeznaczony w rezultacie dla kanałów komercyjnych.

MUX2-Montaż-anten-naziemnych

Multipleks 3 nadawany w paśmie UHF ostatecznie w całości przeznaczony na kanały Telewizji Polskiej.

MUX3-montaż-anten-naziemnych

Multipleks TVS nadawany w paśmie UHF – przeznaczony w rezultacie dla kanałów komercyjnych.

MUXTVS-montaż-anten-naziemnych

Multipleks CP nadawany w paśmie UHF – przeznaczony w rezultacie dla kanałów komercyjnych.

MUXCP-montaż-anten-naziemnych

Multipleks 4 nadawany w paśmie UHF – przeznaczony w rezultacie dla kanałów komercyjnych kodowanych.

MUX4-montaż-anten-naziemnych

Multipleks 8 nadawany w paśmieVHF w rezultacie przeznaczony dla kanałów TVP i komercyjnych 

Mux8-montaż-anten-naziemnych

MOŻESZ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z NAMI RÓWNIEŻ ZA POMOCĄ PONIŻSZEGO FORMULARZA.