SERWIS - tel.: 731-26-22-26

Jak wybrać antenę satelitarną ?​

W rezultacie na polskim rynku dostępna jest bardzo duża ilość różnego rodzaju anten satelitarnych. Różniących się na przykład budową i wielkością talerza. Tak więc do dobrego odbioru telewizji satelitarnej CANAL+, Polsat Cyfrowy, Orange najlepiej nadają się anteny o wielkości minimum 80 cm. Na czaszach mniejszych niż 80 cm średnicy mogą występować zakłócenia przy złych warunkach atmosferycznych typu deszcz, śnieg. Oczywiście zanik sygnału  najszybciej wystąpi na kanałach HD wysokiej rozdzielczości. Chociaż im większa antena satelitarna tym stawia ona większy opór dla powietrza. Wymagają więc bardzo solidnego sposobu instalacji, aby  nie doprowadzić do uszkodzenia mocowania. Co może również skutkować oderwaniem się anteny i uderzeniem w przypadkowego przechodnia  lub samochód. 

Bez wątpienia dość istotne jest aby wszystkie element były solidnie przymocowane. Trzeba także brać pod uwagę iż zimą może na naszą antenę spaść śnieg z dachu, dlatego dość istotny jest materiał z jakiego jest zbudowana nasza antena satelitarna.

Większość dostępnych anten jest stalowa, są tańsze i bardziej wytrzymałe na wiatry ale mniej odporne na korozje. Oczywiście dla bardziej wybrednych klientów są też anteny aluminiowe które są lżejsze i bardziej żywotne ale sporo droższe.
Jeśli mamy ochotę na odrobinę ekstrawagancji, możemy sobie zafundować antenę na przykład kwadratową lub zabawnie malowaną. Im mniejsza antena tym trudniej o ustawienie anteny satelitarnej

satelita-montaż-anten-satelitarnych
a) Antene Satelitarna Kwadrat
antena-Ustawienie-anteny-satelitarnej
b) Antena Satelitarna Malowana
antena-panelowa-Ustawienie-anteny-satelitarnej
c) Antena Satelitarna Panel
kemping-Ustawienie-anteny-satelitarnej
d) Antena Satelitarna Kemping

Tak więc najbardziej polecamy anteny tradycyjne o średnicy 80 cm lub 90 cm. 

Jaki wybrać konwerter ?​

Do wyboru mamy różne konwerter ale wszystko zależy do jakiej instalacji potrzebujemy. Możemy wykorzystać na przykład konwerter Single, Twin, Quad, Octo, Quattro. Do konwertera typu single możemy podłączyć tylko jeden przewód antenowy ale co jeśli nasz dekoder ma funkcje nagrywania? Będziemy mogli nagrywać tylko ten kanał który oglądamy aby rozwiązać ten problem trzeba zastosować konwerter Twin. W rezultacie będziemy mogli podłączyć dwa przewody antenowe z jednego dekodera co umożliwi nam nagrywanie jednego kanału a w tym samym czasie oglądanie drugiego. Ewentualnie możliwe  będzie podłączenie dwóch dekoderów doprowadzając do każde po jednym przewodzie na przykład przy usłudze multiroom. A co jeśli mamy trzy lub więcej dekoderów ale tylko jedną antenę satelitarną? Tak więc możemy wykorzystać konwerter Quad który posiada cztery wyjścia lub konwerter Octo który posiada aż osiem wyjść sygnałowych. Bez wątpienia na domkach jednorodzinnych lub blokach zalecamy konwertery Quattro do instalacji typu multiswitch. Kontakt

Single
Twin-Ustawienie-anteny-satelitarnej
Twin
quad-Ustawienie-anteny-satelitarnej
Quad
Octo-Ustawienie-anteny-satelitarnej
Octo

HotBird 13 i Astra 19,2

Monoblock-Ustawienie-anteny-satelitarnej
Monoblock Single

Ale co jeśli chcemy mieć możliwość odbierania kanałów zarówno z HotBird 13 jak i z satelity Astra 19,2? Oczywiście możemy zamontować dwa konwertery do jednej satelity za pomocą mocowania typu zez lub zamontować konwerter typu Monoblock

monoblock-quad-Ustawienie-anteny-satelitarnej
Monoblock Quad

Jaki uchwyt do anteny wybrać ?​

Aby dobrać odpowiedni uchwyt do montażu naszej anteny satelitarnej ,musimy wiedzieć gdzie będzie montować nasza antenę. Musimy pamiętać że trzeba będzie wykonać ustawienie anteny satelitarnej, im trudniejszy dostęp bez wątpienia trudniej będzie nam ustawić antenę satelitarną. Montaż możemy wykonać do elewacji budynku, do komina,a także do balustrady balkonowej. Do dyspozycji mamy wysięgniki elewacyjne o różnych długościach ale im dłużysz wysięgnik tym antena będzie bardzie pracować. Można także wykorzystać wysięgnik balkonowy który mocujemy za pomocą cybantów do barierki ale musimy pamiętać aby balustrada była odpowiednio gruba. Gdy nie mamy możliwości wiercenia, ani też nie posiadamy balkonu możemy zastosować obejmę kominową.

Wysięgnik elewacyjny
Wysięgnik balkonowy
Obejma kominowa

Jaki wybrać przewód antenowy ?​

Jeżeli chcemy aby nasza instalacja służyła nam przez wiele długie lat, to musimy zwrócić uwagę jaki przewód antenowy będziemy wykorzystywać przy naszej instalacji. Bez wątpienia należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

– powinien być to przewód koncentryczny 75 Om z miedzianym rdzeniem(nie stalowy lub stalowy miedziowany-zacznie z czasem korodować)
– powinien posiadać dobrej jakości ale także gęsty oplot.

Przewód wewnętrzny jest w kolorze białym, jest mniej odporny na warunki atmosferyczne, tak więc nie zalecamy stosowania go na zewnątrz. Oczywiście jest przewodem dużo tańszym niż przewód zewnętrzny.

Przewód zewnętrzny jest w kolorze czarnym, jest odporny na warunki atmosferyczne ale jest droższy od przewodu wewnętrznego.

MOŻESZ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z NAMI RÓWNIEŻ ZA POMOCĄ PONIŻSZEGO FORMULARZA.